Информационен портал на Харманли и региона

Размер шрифт

Така и баба може!..

Хеброс-Литекс
Очакваният реванш между футболните отбори на „Хеброс” и шампиона „Литекс”, неочаквано за домакините премина в две от трите полувремена, абсолютно равностойно. Така се бяха разбрали треньорите, на три блица по 30 минути, та Камата да пусне всичките си футболисти по едно полувреме.

През първите 30 минути головите положения пред вратите бяха 4-2 в полза на гостите от Ловеч и полувремето премина напълно равностойно. Второто полувреме, независимо че гостите излезнаха на терена с нов състав, картината се повтори. Абсолютно равностойна игра и три техни пропуска, въпреки че „оранжевите” бяха свежари.

Десетина минути преди съдията да даде край на полувремето, Стоичков нервно заподвиква на питомците си, какво ще правят след мача, което скова още повече играта им.

За третото полувреме, в игра влезнаха основните футболисти на шампионите. Нашите момчета не паднаха ни духом, ни физически, въпреки тежкия терен. При едно центриране в 65 минута пред вратата на Васил Христов, топката попадна точно на главата на извисилата се над всички девятка на гостите Бодуров и „Литекс” поведе с 1:0. В интерес на истината, почти през цялото трето "полувреме" гостите търсеха с удари вратата на „Хеброс”. И отново имаха малшанса да изпуснат 3-4 чисти голови положения. И когато публиката очакваше края на срещата, едно необосновано с нищо съдийско решение за двуминутно продължение, даде шанс на гостите да вкарат два гола. Първо се разписа националът Петър Занев, а минута по-късно - Марсело.

Камата, явно недоволен от играта на отбора си, не им даде да се приберат в съблекалнята. Колко обиколки пробягаха по пистата, не ми беше работа да ги броя. Стоичков има да бере много ядове през пролетния сезон. Поне в тази среща не се видя отборът му да има водеща фигура.

Реално погледнато, срещата между шампиона „Литекс” и последния в група „В” „Хеброс” е 1:0. И то при положение, че нашите момчета играха пълни 90 минути, срещу фактически 3 отбора.